Książki

Podcasty (moje)

Dobra Prasa [with Bartosz Zalewski]

Dlaczego ktoś miałby słuchać dwóch facetów omawiających dziwne, znalezione przypadkiem w empiku niszowe miesięczniki? Nie wiemy. Dlatego jesteśmy Wam wdzięczni, że to robicie. Dobra Prasa to cotygodniowy przegląd miesięczników, których na pewno nie czytacie, a także starych artykułów z gazet, których na pewno nie pamiętacie. Zresztą, nie musicie tego wszystkiego czytać, my Wam opowiemy. A my to Bartosz Zalewski i Kamil Bałuk.

Holandia - gościnnie (PL/ENG/NL)

DZIAŁ ZAGRANICZNY

Dlaczego Holandia nie chce zagranicznych studentów

Holandia przez lata próbowała ściągnąć do siebie jak najwięcej zagranicznych studentów, ale teraz miejscowi politycy chcą dla wielu z nich zamknąć drzwi. To jednak tylko przejaw znacznie głębszych problemów, z którymi kraj od dłuższego czasu nie potrafi sobie poradzić.

O Holandii jako ofierze własnego sukcesu opowiada Kamil Bałuk, niderlandysta i reporter, autor książki "Wszystkie dzieci Louisa".

Vice News: Investigators.

YouTube: 1 mln views

This is the twisted story of Dr. Jan Karbaat, a Dutch fertility doctor who, across almost 30 years, secretly used his own sperm to impregnate women who came to his clinic for IVF treatment.

His disturbing actions resulted in at least 78 children, who were forced to come to terms with their father’s true identity, the realisation that their birth was founded in deceit, and the fact that they have dozens of half-siblings… and counting.

ONET RANO: Kamil Bałuk o historii dr Karbaata: Myślał, że nikt go nie złapie

Kamil Bałuk był gościem Iwony Kutyny w "Onet Rano". Autor książki "Wszystkie dzieci Louisa" mówił o historii doktora Jana Karbaata i dawcy nasienia w Holandii, który został ojcem ponad dwusetki dzieci. - To była najbardziej popularna klinika w Holandii. Sześć tysięcy osób zostało w niej poczętych. Po zamknięciu kliniki została powołana specjalna komisja, która przejrzała tę kartotekę doktora Karbaata. Okazało się, że on tam w zasadzie fałszował dane – mówił Bałuk.

Inne